PayPal 6 Haziran’dan itibaren Türkiye’de kullanılmayacak. Peki alternatifleri neler?

PayPal alternatif servisleri neler? Bildiğiniz gibi PayPal BDDK ile anlaşamadığı için 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren Türkiye’de hizmet vermeyi bırakacak. Bu tarihten itibaren Türkiye’deki PayPal kullanıcıları PayPal hesaplarından para gönderip alamayacaklar. Bu da PayPal kullanarak para gönderen veya para alan birçok insanı alternatif yöntemler aramaya itiyor.

Alternatif servisinizi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus servisin Envato (CodeCanyon, ThemeForest) ve benzeri birçok marketplacete kullanılabilir olması olabilir. Skrill ve Payoneer bu alternatiflerin başında gelen servisler ve yaygın olarak kullanılıyorlar. Bu servisler büyük ihtimalle artık Türkiye’deki kullanıcılar için daha değerli olacak.

Ben tercihimi Payoneer’dan yana yaptım. Bir süre kullanıp test edeceğim. Şu an için fena bir alternatif olarak görünmüyor. Siz de Payoneer kullanmak istiyorsanız buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Bu link ile kayıt olduğunuzda hem siz hem de ben 25$ kazanacağız. Payoneer ile paranızı doğrudan Türkiye’deki banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra kısa sürede onaylanıyor. Benim hesabım yaklaşık 1 saat içerisinde onaylandı. Transfer ücretleri de uygun görünüyor.

Sizin önerdiğiniz alternatif yöntemler varsa lütfen bir yorum bırakın.

 

Turgut Sarıçam

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir